دکوراسیون

کناف سقف

کناف سقف

کناف سقف یکی از انواع سقف کاذب است که در طراحی داخلی مدرن به وفور استفاده می‌شود. برای آشنایی بیش تر با آن مجله دلتا را مطالعه کنید.

کناف سقف

طراحان دکوراسیون داخلی به دلیل اهمیت سقف، آن را دیوار پنجم نیز می‌نامند. برای محافظت در برابر عوامل بیرونی، مانند باران، باد، برف، نور مستقیم خورشید، جدا کردن طبقات و هم چنین حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع سقف با توجه به منطقه جغرافیایی متغیر است. سقف انواع مختلفی دارد؛ از جمله سقف LCP، کامپوزیت، دال بتنی، کاذب و متحرک. در این بخش از مجله دلتا،  کناف سقف را به شما معرفی می‌کنیم.

استفاده از سقف کاذب و اجرای آن با به کارگیری گچ، فلز، آلومینیوم، چوب و کامپوزیت در شاخه های ساختمانی رو به افزایش است. سقف کاذب شامل دو بخش است؛ شبکه فلزی متصل به سقف و پنل سبکِ مجزا. سقف کاذب مصالح زیر ساخت را پوشش می‌دهد. عایق صدا و دما به حساب می‌آید. سقف های بلند را کوتاه تر نشان می‌دهد و انتخاب مناسبی برای استفاده از نور مخفی است.

کناف از جنس گچ نوعی پوشش سقف است که روی سازه های فلزی اجرا و به آن متصل می‌شود. از ویژگی های این سقف وزن سبک، تنوع در ظاهر و شکل پذیری آن است. وزن کم این سقف باعث می‌شود دیوار ها بار کم تری حمل کنند و در هنگام زلزله ایمنی بیش تری برای ساکنان ایجاد شود. برای بازسازی خانه های قدیمی می‌توان کناف سقف را به کار برد. سقف کناف در انواع بدون سازه نیز وجود دارد. این نوع به وسیله چسب به دیوار ها متصل می‌شود.

پیاده سازی کناف روی سقف به ابزار و مصالح ویژه ای نیاز دارد و در مراحل مختلفی اجرا می‌شود. کناف کاری به چهار شکل از جمله پوششی، جدا کننده، مشبک و یکپارچه صورت می‌گیرد. هر کدام از این اشکال در جای متفاوتی به کار می‌روند.

کناف کاری پوششی؛ در بازسازی ساختمان های قدیمی کاربرد و نقش ترمیم کننده دارد.

کناف کاری جدا کننده؛ همان طور که از نام آن پیدا است، برای جدا کردن بخش های مختلف به کار می‌رود.

سقف کناف مشبک؛ از ساده ترین روش های اجرای سقف کاذب است. برای زیبایی و نورپردازی به صورت مخفی در خانه استفاده می‌شود.

کناف یکپارچه؛ این مدل به صورت یکدست روی سازه های فلزی آماده شده و پس از خشک شدن به دیوار متصل می‌شود.

یکی از فضاهایی که کناف سقف در آن کاربرد زیادی دارد، اتاق پذیرایی است. فرم پذیرایی در بیش تر خانه های ایرانی به شکل مستطیل است. اگر قصد دارید سقف پذیرایی را بازسازی کنید، برای اجرای سقف کاذب در چنین مکانی به شما پیشنهاد می‌کنیم فرم های متنوع سازه ها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین برای جذابیت بیش‌تر از نور مخفی داخل سقف استفاده کنید. به این شکل علاوه بر اینکه به زیبا شدن اتاق کمک کرده اید با نورپردازی مناسب سبب بزرگ تر شدن پذیرایی هم می‌شوید.

می‌توانید سقف کاذب را رنگ آمیزی کنید یا از گچ بری های مختلف روی آن بهره ببرید. کناف سقفِ پذیرایی می‌تواند به گرم ماندن خانه در زمستان و خنک نگه داشتن آن در تابستان کمک کند. اتصال و جابه جایی این سقف به آسانی صورت می‌گیرد. بنابراین برای تغییر دکوراسیون یا تعمیر آن با سرعت بالا و با پرداخت هزینه کم می‌توانید آن را بازسازی کنید.

با اجرای سقف کاذب کابل های برق و تمام اتصالات درون سقف پنهان شده  و به این شکل از شلوغی نمای سقف جلوگیری خواهد شد. می‌توانید با توجه به ارتفاع سقف خانه، ضخامت های مختلفی را برای آن انتخاب کنید تا سقف بیش از حد کوتاه به نظر نرسد.

امیدواریم این مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. ما را در بخش دکوراسیون دنبال کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

کناف سقف
deltapayam.com

مطالب مرتبط

گچبری سقف پذیرایی با طرح های زیبا و جذاب

مدل گچ بری سقف جدید و کاربردی برای ساختمان های مدرن

نور مخفی سقف

تزیین سقف اتاق کودک با ایده های جدید و متفاوت

صنایع دستی مشهور اراک را بشناسید

مدل های گچبری آماده شیک و جدید برای نقاط مختلف منازل مسکونی

طرح های جدید گچبری ساختمان برای سقف نقاط مختلف منزل

از سراسر وب

گچبری و گچ کاری 1

صنایع دستی مشهور اراک را بشناسید

ترس وحشتناک خداداد عزیزی در برنامه حامد آهنگی+فیلم دیده نشده

دکمه بازگشت به بالا