سلامتی

خواص امگا 3 

خواص امگا 3 

خواص امگا 3  :سلامت استخوان، بهبود خواب، کاهش دردهای قاعدگی، بهبود کبد چرب، بهبود بیماری‌های روانی و مقابله با زوال مغزی و آلزایمر

خواص امگا 3 

در این مطلب، همراه مجله دلتا باشید. ما ابتدا سعی می‌کنیم امگا ۳ را بهتر به شما معرفی کنیم سپس به سراغ خواص امگا ۳ می‌رویم و در انتها منابع امگا ۳ را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

فواید امگا 3

برخلاف تصور اکثر افراد امگا-۳ تنها به یک مولکول گفته نمی‌‎شود بلکه به دسته‌ای از اسیدهای چرب گفته می‌شود که ۳ نوع آن از همه مهم‌تر است. اسیدهای چرب امگا-۳ به طور کلی وقتی وارد بدن می‌شوند با دو سرنوشت روبرو می‌شوند.

 اسیدهای چرب امگا ۳ می‌توانند مانند بقیه‌ چربی‌ها توسط بدن به انرژی تبدیل شوند.

ممکن است این اسیدهای چرب، به ترکیبات فعال دیگری تبدیل شوند. این ترکیبات فعال نقش‌های بسیار زیاد و مهمی در بدن دارند و عملکرد بسیاری از قسمت‌های بدن به آن‌ها وابسته است.

با توجه به اینکه نوع بهتر امگا-۳ تنها در ماهی وجود دارد توصیه می‌شود هفته‌ای دو وعده ماهی مصرف شود که البته این موضوع برای کودکان و خانم‌های باردار اهمیت بیشتری دارد. کسانی که تمایل به مصرف ماهی ندارند بهتر است زیر نظر متخصص تغذیه، مکمل مناسب امگا-۳ دریافت کنند.

خواص ماهی

افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی در دنیاست. علائم آن شامل ناراحتی، بی حالی، و بطور کلی از دست رفتن انگیزه برای زندگی است.

اضطراب نیز یکی از از اختلالات روانی شایع است که با نگرانی مداوم و عصبی بودن شناخته می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهند افرادی که مقدار مناسبی اسید چرب امگا-۳ مصرف می‌کنند کمتر مبتلا به افسردگی می‌شوند.

همچنین افرادی که در حال حاضر مبتلا به افسردگی یا اضطراب هستند با مصرف بیشتر منابع غذایی امگا-۳ مقدار زیادی بهبود می‌یابند.

فواید امگا 3

در بیماری‌های خود ایمنی، سیستم دفاعی بدن سلول‌های سالم را با سلول‌های بیگانه اشتباه می‌گیرد و شروع به حمله به آن‌ها می‌کند. یکی از معروفترین این بیماری‌ها، دیابت نوع ۱ است که در آن سیستم ایمنی به سلول‌های تولید کننده انسولین در پانکراس حمله می‌کند.

مطالعات نشان داده است وجود میزان کافی امگا-۳ در رژیم غذایی مخصوصا در یک سال اول زندگی، با کاهش ریسک بیماری‌های خود ایمنی همراه است.

مطالعات نشان داده است مکمل یاری با امگا-۳ می‌تواند علائم موجود در اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی را کاهش دهد.

یکی از پیش آمد‌های غیر قابل اجتناب بالا رفتن سن، کاهش سطح فعالیت مغز است اما می‌توان این مشکل را به تعویق انداخت.

در مطالعات مشخص شده است که مصرف امگا-۳ می‌تواند از بروز آلزایمر جلوگیری کند. همچنین زمانی که علائم اولیه آلزایمر ظاهر شده است می توان با مصرف کافی امگا-۳ از شدت علائم کاست یا افزایش این بیماری را به تاخیر انداخت.

جلوگیری از آلزایمر

ماهی‌های زیر جزء منابع اصلی امگا-۳ هستند.

منابع گیاهی امگا 3

پیشنهاد مطالعه: مطلب با نشانه های سرطان آشنا شوید را بخوانید.

منبع

خواص امگا 3 
deltapayam.com

مطالب مرتبط

خواص باورنکردنی و شگفت انگیز مویز

6 دلیل قاضی زاده هاشمی برای بقا در انتخابات

از سراسر وب

داروهای مرتبط با درد ، زخم و رفلاکس معده + عوارض

با تست کرونا در منزل، در کمتر از ۱۲ ساعت جواب آزمایش خود را بگیرید!

اتفاقات عجیب و مشکوک به ویروس زامبی در شیان چین!

دکمه بازگشت به بالا