سلامتی

کلاژن سازی پوست در خانه: کلاژن سازی پوست چیست؟

کلاژن سازی پوست در خانه: کلاژن سازی پوست چیست؟

بهترین روش کلاژن‌سازی در خانه با مواد غذایی انجام می‌شود. در ادامه تعریفی کوتاهی از کلاژن داشته و روش‌های کلاژن سازی پوست در خانه را معرفی می‌کنیم.

کلاژن سازی پوست در خانه: کلاژن سازی پوست چیست؟

صورتی‌ها: آیا می‌دانید کلاژن سازی پوست چیست ویا کلاژن سازی پوست چه تاثیری در زیبایی پوست دارد؟ می‌توان گفت یک عنصر مهم و حیاتی برای جوانی و زیبایی پوست، کلاژن است. آیا می‌دانید کلاژن از چه طریقی جذب پوست می‌شود؟  کلاژن سازی پوست در خانه با کمک میل کردن میوه‌جات، سبزیجات، ورزش‌های هوازی و … انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت بهترین روش کلاژن سازی در خانه با مواد غذایی کلاژن دار انجام می‌شود. در این مطلب تعریفی کوتاهی از کلاژن خواهیم داشت و روش‌های کلاژن سازی پوست در خانه را معرفی می‌کنیم.

کلاژن سازی پوست با دستگاه

یک عنصر مهم و ضروری برای بدن و جوانی پوست، کلاژن است شاید برخی از افراد وقتی صحبت از کلاژن می‌شود، همه یاد پوست می‌افتند ولی کلاژن در همه جای بدن یافت می‌شود. در واقع می‌توان گفت، کلاژن فراوان‌ترین پروتئین بدن است که در تاندون‌ها، غضروف‌ها و دیگر نقاط بدن یافت می‌شود.

موقعی که کلاژن در بدن به میزان کافی وجود داشته باشد، در ظاهر و جوانی آن قسمت از بدن تاثیر مهمی دارد. پوست مهم‌ترین عضو بدن است که باید ظاهری سالم و زیبا داشته باشد موقعی که کلاژن به مقدار کافی در پوست یافت شود، پوست ظاهر زیباتری به خود می‌گیرد.

امروزه برای زیباتر شدن پوست، کلاژن تزریق می‌کنند ولی چون این روش طبیعی نیست، احتمال حساسیت پوستی بالاتر می‌رود. همچنین کرم‌های موضعی زیادی هم وجود دارند که گفته می‌شوند به پوست کلاژن می‌رسانند ولی بهتر است از روش‌های طبیعی (کلاژن سازی پوست در خانه) برای زیباتر کردن پوست و دریافت کلاژن استفاده کرد.

کلاژن در برخی از خوراکی‌ها به مقدار زیادی یافت می‌شود و با کمک آن‌ها کلاژن کافی به پوستمان می‌رسد. کلاژن سازی پوست در خانه با کمک خوردن میوه‌جات، سبزیجات، ورزش‌های هوازی و … انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت بهترین روش کلاژن سازی در خانه با مواد غذایی کلاژن دار انجام می‌شود. در ادامه روش‌های کلاژن سازی پوست در خانه را معرفی می‌کنیم.

کلاژن سازی پوست چیست

در مورد خواص ماهی سالمون بسیار شنیده‌ایم و می‌دانیم که به خاطر چربی‌های مفیدی از جمله امگا ۳، بهتر است در برنامه هفتگی ما قرار داشته باشد، علاوه بر بدن و سلامتی؛ چربی‌های مفید ماهی، برای پوست نیز بسیار موثر است و در جوانسازی آن سریع عمل می‌کند. امگا ۳ موجود در ماهی سالمون باعث حفظ کلاژن پوست شده و از تخریب آن پیشگیری می‌کند، همیشه به یاد داشته باشید که قرار گرفتن زیاد در مقابل نور خورشید باعث تخریب کلاژن شده و ماهی سالمون از این اتفاق پیشگیری می‌کند. برای این که امگا ۳ بیشتری را دریافت کنید بهتر است ماهی سالمون را همراه با پیاز قرمز، آبلیمو و یا سالسای سبز میل کنید.

کلاژن سازی پوست صورت

حتما شما هم خواص آلوئه‌ورا برای پوست را می‌دانید، علاوه بر خواص بسیار زیاد، آلوئه‌ورا باعث تحریک کلاژن پوست می‌شود و نوعی روش کلاژن سازی پوست در خانه است. برای این که با کمک آلوئه‌ورا کلاژن پوست را تحریک کنید، این گونه باید عمل کنید که آلوئه‌ورا را روی پوست بمالید و تاثیر زیادش را مشاهده کنید.

کلاژن سازی پوست یعنی چه

گوجه‌فرنگی باعث محافظت از کلاژن در برابر آسیب‌های محیطی است. با افزایش سن، آسیب‌های ناشی از پرتو فرابنفش و آلودگی هوا نیز بیشتر می‌شود و کلاژن را نابود می‌کند. آنتی اکسیدان موجود در گوجه‌فرنگی باعث ذخیره‌ی کلاژن می‌شود. با میل کردن گوجه‌فرنگی کلاژن را در پوست خود ذخیره کنید.

تحریک کلاژن سازی پوست

تخم آفتاب‌گردان باعث تحریک کلاژن می‌شود و همچنین سرشار از ویتامین E است که مانع چین و چروک صورت می‌گردد. پس برای زیبایی و دریافت کلاژن بهتر است تخم آفتاب گردان میل کنید ولی یادتان باشد که نباید در مصرف آن زیاده‌روی نمایید.

برای کلاژن سازی پوست صورت

آمینواسیدها در تولید کلاژن نقش مهی دارند پس باید به مقدار کافی پروتئین مصرف کنیم تا پروتئین‌ها از آمینواسید تشکیل شده است. بوقلمون منبع خوبی برای پروتئین سالم است. با میل کردن بوقلمون کم چرب می‌توانید در کلاژن سازی به پوست خود کمک کنید.

کلاژن سازی پوست با تغذیه سالم

ویتامین C که برای تولید کلاژن نیاز است، در فلفل‌دلمه‌ای یافت می‌شود. پس برای زیبایی پوست و تامین کلاژن بهتر است فلفل‌دلمه‌ای قرمز را در رژیم غذایی خود جای دهید.

کلاژن سازی پوست در خانه

زرده تخم مرغ منبع سرشار کولین است و کولین به تولید کلاژن کمک می‌کند. شاید بگویید چون تخم مرغ، دارای کلسترول بالایی است و باعث افزایش کلسترول شود  ولی باید بدانید که بدن سالم باید روزانه ۳۰۰ میلی‌گرم کلسترول دریافت کند و یک تخم‌مرغ بزرگ ۱۹۰ میلی‌گرم کلسترول دارد پس با خیال راحت می‌توانید تخم‌مرغ میل کنید.

کلاژن سازی پوست صورت

شاید شما هم نام ” جینسنگ ” را شنیده باشید و فواید شگفت‌انگیز آن برای پوست را بدانید. اثر ضد پیری جینسنگ زمان زیادی است که مشخص شده. جینسنگ کاملا بدون عوارض است و هیچ مواد شیمیایی هم ندارد و به راحتی جذب پوست شده و باعث تولید کلاژن می‌گردد.  پس بهتر است از مکمل جینسنگ استفاده کنید و یا از چای حاوی جینسنگ بنوشید تا هم کلاژن باعث جوانسازی پوست شما گردد و هم پوست درخشنده‌تری داشته باشید. این روش بی‌خطرترین روش کلاژن سازی پوست در خانه می‌باشد.

کلاژن سازی پوست با دستگاه

گشنیز دارای ویتامین C و اسید لینولنیک است که در غذاهای زیادی گشنیز استفاده می‌شود و خاصیت ضدپیری داشته و با رادیکال‌های آزاد خون مبارزه می‌کند. پس می‌دانید هم از خودِ گشنیز و هم عصاره گشنیز استفاده کنید.

با قرار دادن مواد غذایی بالا در رژیم غذایی خود، می‌توانید کلاژن دریافت کرده و در نتیجه از پیری پوست جلوگیری کرده و پوست زیبایی داشته باشید. علاه بر تغذیه سالم باید از برخی موارد دوری کنید، مثلا زیاد در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و از آلودگی و دود سیگار هم دوری کنید.

کلاژن سازی پوست در خانه

علاوه بر زیبایی پوست باید به سلامت بدن خود نیز توجه کنید کلازن علاوه بر جوانسازی و زیبایی پوست به سلامت بدن نیز کمک می‌کند. در واقع می‌توان گفت زیبایی پوست نیز شاخصی برای سلامتی بدن است. با سلامتی بدن عوارض پیری نیز به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

ممنون که با مطلب ” کلاژن سازی پوست در خانه ” همراه ما بودید، امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و با روش‌های بالا کلاژن کافی به پوست خود برسانید تا پوستتان همیشه سالم، جوان و صاف بماند. اگر روش‌های دیگری را امتحان کرده و نتیجه گرفته‌اید، از طریق کامنت با دیگر دوستان خود در مجله صورتی‌ها، به اشتراک بگذارید.

منبع

کلاژن سازی پوست در خانه: کلاژن سازی پوست چیست؟
suratiha.com

مطالب مرتبط

کمبود ویتامین B ۱۲ ؛ بیماری کم خونی پرنیشیوز

غذاهای رژیمی

از سراسر وب

روش تهیه شکلات مغزدار خانگی

معرفی چند خوراکی‌ ممنوع برای صبحانه

غذاهای رژیمی

در زمستان چه غذاهایی بخوریم: 6 خوراکی مخصوص فصل زمستان

سلامت کلیه‌ها را با ۱۶ خوراکی خوشمزه تضمین کنید

خداحافظی خواننده مشهور ایرانی + عکس

سلامت کلیه‌ها را با ۱۶ خوراکی خوشمزه تضمین کنید

طرز تهیه کوکو ماهی لذیذ و فوت و فن های خوشمزه شدن آن

طرز تهیه ماسک خیار+ فواید و انواع آن

خواص و مضرات تخم بلدرچین ، 10 خاصیت تخم بلدرچین برای سلامتی بدن

دکمه بازگشت به بالا