اخبار

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

رصد جایگاه ویژه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکایی، واکنش بغداد به احتمال بمباران برخی مراکز در عراق از سوی ائتلاف آمریکایی و نگرانی بابت بی ثباتی در «جرف النصر» در بابل عراق از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شفق نیوز، یک کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی در جنوب بغداد هدف قرار گرفت.

یک منبع امنیتی به شفق نیوز اعلام کرد: یک بمب، کاروان لجستیک ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا را در جاده اللطیفیه هنگام عبور هدف قرار داد.

دستگیری 10 داعشی در مناطق مختلف عراق

«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از دستگیری 10 داعشی در مناطق مختلف عراق خبر داد و گفت: دو داعشی در کرکوک و صلاح الدین، سه تکفیری در صحرای «الرطبه» در غرب استان الانبار و پنج داعشی در بغداد و الانبار دستگیر شدند.

واکنش بغداد به احتمال بمباران برخی مناطق در عراق به دست ائتلاف آمریکایی

«تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره اخبار مربوط به احتمال بمباران برخی مواضع از سوی جنگنده‌های ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا، گفت: در نشست عالی رتبه میان عراق و ایالات متحده، بر احترام به حاکمیت عراق تاکید شد و حرف و حدیث‌ها درباره قصد ائتلاف بین المللی برای بمباران برخی مواضع در عراق، دقیق نیست و با آنچه در جریان نشست میان عراق و آمریکا تاکید شده است مبنی بر اینکه باید به حاکمیت عراق احترام گذاشته شود، منافات دارد.

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

وی همچنین از تاکتیک جدید برای کشف جرائم در بغداد خبر داد و به امکانات عالی فرماندهی عملیات مشترک برای رصد اماکنی که راکت ها از آنها شلیک می‌شود، هم اشاره کرد.

الخفاجی گفت: نیروهای عراقی امکانات بسیار خوبی برای رصد اماکنی که راکت‌ها از آنها شلیک می‌شود در اختیار دارد و این از طریق دوربین‌های فرماندهی عملیات مشترک در بغداد و مرزهای آن است.

وی افزود: پس از کنار گذاشتن بالن‌های نظارتی به دوربین‌ها روی آورده‌ایم. ما پهپادهایی هم داریم که 24 ساعته اوضاع را رصد می کنند.

رصد جایگاه ویژه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکایی

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که بالگردهای آمریکایی اقدام به رصد جایگاه‌های ویژه مراسم جشن مراسم تاسیس حشد شعبی کرده‌اند.

این منبع بیان کرد: نظامیان آمریکایی اقدام به رصد هوایی مواضع حشد شعبی در بغداد و دیالی کرده‌اند تا از جایگاه‌های ویژه مراسم رژه نظامی به مناسبت سالروز تاسیس آن آگاهی یابند.

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

منبع عراقی تاکید کرد: مراسم رژه نظامی نیروهای حشد شعبی در کمال خفا انجام می‌شود و مکان آن از سوی فرماندهان امنیتی سازمان حشد شعبی تعیین می‌شود.

حشد شعبی ضامن امنیت و راحتی ساکنان نینوا

«سلمان حسن» نماینده استان نینوا در پارلمان عراق گفت: استان نینوا و ساکنان آن به برکت حضور حشد شعبی از حیث امنیتی احساس راحتی می‌کنند.

وی افزود: موصل هم اکنون شرایط خوبی دارد و مشابه سال 2014 نیست. بازگشت تروریسم به نینوا با وجود اطلاعات حشد شعبی و نیز ارتش و پلیس و دیگر نیروهای امنیتی محال است و پرونده آن مختومه است.

«سلمان حسن» از نقش بزرگ و برجسته حشد شعبی در استان نینوا خبر داد و به ویژه به تلاش‌های اطلاعاتی در اطراف و داخل این استان به منظور ممانعت از رخنه داعش اشاره کرد.

بستر برای بازگشت خانواده‌های داعشی به مناطق آزاد شده از داعش مهیا نیست

«صلاح فاضل العیساوی» از فرماندهان حشد الانبار اعلام کرد: فضا برای بازگشت خانواده‌های داعشی به مناطق آزاده شده از لوث تکفیری‌ها مهیا نیست زیرا داعشی‌ها جنایات ضد بشری انجام داده‌اند.

وی افزود: وارد کردن خانواده‌های داعشی به اراضی عراق از اردوگاه «الهول» در شمال سوریه در راستای طرح‌های بی ثبات کننده مناطق آزاد شده از لوث داعش است.

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا

این فرمانده حشد الانبار تاکید کرد: نگرانی از طرح‌هایی درباره بازگشت تحرکات داعش از طریق اجازه دادن به خانواده‌های آنها برای ورود به موصل و دیگر استان‌های عراق وجود دارد.

نگرانی بابت بازگشت بی ثباتی در «جرف النصر» بابل عراق

«صفاء الاعسم» کارشناس عراقی امور امنیتی اعلام کرد: ناحیه «جرف النصر» امتداد امنیتی از سوریه به سمت صحرای گسترده الانبار تا منطقه عامریه الفلوجه است.

وی افزود: بازگشت تروریست‌ها به این ناحیه مراقد مقدس را تهدید می‌کند به ویژه در سایه درخواست‌های طایفه‌ای برای ویرانی برخی آثار اسلامی در بغداد به منظور بازگشت طایفه‌ای به عراق.

تکذیب خبر عقب نشینی حشد شعبی از اطراف «دریاچه حمرین» در شمال شرق دیالی

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق ضمن تکذیب خبر عقب نشینی نیروهای حشد شعبی از اطراف دریاچه حمرین در شمال شرق دیالی اعلام کرد: دریاچه حمرین خواه پر باشد یا کم آب، نیروهای حشد شعبی در مواضع خود طبق طرح‌های نظامی می‌مانند و بحث خروج آنها نادرست است.

وی افزود: نیروهای حشد شعبی در مواضع خود می مانند و به ماموریت‌های خود خواه از طریق قایق‌ها یا نیروهای زمینی ادامه خواهند داد و حضور حشد شعبی مانع از رخنه داعشی‌ها برای هدف قرار دادن روستاهای آزاد شده اطراف دریاچه شده است.

الحسینی گفت: نیروهای حافظ دریاچه حمرین نیرویی حرفه‌ای وابسته به حشد شعبی است که از سه سال قبل برای حفاظت از دریاچه تشکیل شده و با وجود پایین رفتن آب دریاچه از مواضع خود عقب نشینی نخواهند کرد.

عملیات حشد شعبی در جنوب سامراء

اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق از عملیات حشد شعبی در استان صلاح الدین خبر داد و اعلام کرد: نیروهای تیپ 41 حشد شعبی و نیروهای امنیتی به جستجو باغات و مناطق «البو فراج» و «الجمعیه» از توابع ناحیه «یثرب» در جنوب سامراء پرداختند. این عملیات به منظور درهم شکستن تحرکات بازمانده‌های داعشی برای ورود یا بی‌ثباتی امنیت این مناطق رخ  می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع خبر

واکنش بغداد به رصد جایگاه رژه حشد شعبی از سوی بالگردهای آمریکا
www.tasnimnews.com

مطالب مرتبط

درآمد 12 سال شهرداری در زمان قالیباف 120 هزار میلیارد تومان معادل درآمد 4 سال اخیر شهرداری بوده است

پوتین در دیدار با بایدن بر “خطوط قرمز” روسیه تأکید می‌کند

پیام تسلیت مدیر عامل تسنیم به مدیران عامل ایرنا و ایسنا

تجلیل و قدردانی علما و مراجع از مدافعان ‌سلامت/ مردم در واکسیناسیون مشارکت کنند

‌اعلام انزجار حوزویان از جنایات تروریستی در افغانستان/ آیت‌الله اراکی‌: “آمریکا و اسرائیل” ‌منتظر دست انتقام مردم ‌منطقه باشند + تصاویر

جدیدترین اخبار کرونا در ایران

محکومیت 10ساله ولی‌الله سیف و 8ساله احمد عراقچی/ برهم‌زنندگان ثبات ارزی سال 97 چه‌کسانی بودند؟

مذاکرات پوتین و رئیس جمهوری سوئیس درباره برجام و روابط روسیه

از سراسر وب

تشدید روند ابتلا به کرونا در روسیه؛ 14 هزار نفر تنها در یک روز

نماهنگ تنهاترین یلدا با صدای ثریا قاسمی

حال‌وهوای زائران در حرم مطهر رضوی/ روز خاص زیارت «خورشید» در روز زیارتی امام رضا(ع)/ دل‌های عاشقان به‌سوی مشهدالرضا(ع) پر می‌کشد

هلال احمر: 2 میلیون دُز واکسن کرونا امروز وارد کشور شد

دکمه بازگشت به بالا